| Cristian226 a întrebat:

La examenul de licență la încheierea studiilor își aleg absolvenții o tema de licență sau vin ei cu o idee sau le dau profesorii niște teme fiecărui student?

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Poti alege dintr-o lista propusa de profesor sau poate veni el cu o tema pentru tine (eu nu am ales, mi s-a dat tema de licenta). Daca ai tu un subiect interesant, nu e exclus sa accepte chiar propunerea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De regula exista o lista cu teme din care alegi, dar poti vorbi cu profesorul coordonator poate ai ceva mai interesant tu decat ce propune facultatea.

| Endita4689 a răspuns:

Eu mi-am ales tema de licență, la Facultatea de Istorie din Iași.
Profesorul mi-a dat voie să o aleg.
Am dat licența în 2008 și am luat-o cu
9, 50.
Nu știu cum mai este acum.
S-ar putea să fie o listă cu posibile teme de licență.
Poți să sugerezi chiar tu o temă.
Bafta!