| Demeister a întrebat:

La facultate,exista studenti care beneficiaza de subventionarea cartilor de catre stat?
Adica un student excelent, primeste gratuit cartile necesare de la ministerul educatiei si le poate pastra?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Studentii nu primesc nici o carte de la facultate.
Pot imprumuta carti de la biblioteca facultatii sau sa le cumpere de la librarie.

| Oana92 a răspuns:

Nu exista asa ceva. Invatamantul este gratuit pana in clasa a10a. Plus ca la facultate nu prea exista "carti necesare"...nimic nu e obligatoriu si mare parte din carti se gasesc in biblioteci si in variante online sau xeroxate.