| LanguageMaster a întrebat:

Un elev olimpic national/international la chimie poate fi trimis de ministerul educatiei sa lucreze in laboratoarele de chimie ale unei facultati de stat?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu isi bate joc statul destul de studenti... de ce ar mai face si ce zici tu?

| LanguageMaster explică (pentru suntserios):

Pentru ca elevul poate nu are in laboratoarele scolare toata aparatura si substantele necesare!

| suntserios a răspuns (pentru LanguageMaster):

Daca i ar pasa statului ar avea la scoala tot ce are nevoie

| StefanRaul1993 a răspuns:

Buna, sunt in situatie, se poate dar prin colaborari scoala-institutii, am colaborat cu compania de apa din oras si facultatea de chimie, nu am auzit pana acum ca statul sa fie implicat in asa ceva.