| cedrea923 a întrebat:

La facultatea ASE din Bucuresti la cibernetica se intra pe baza mediei de la bac sau exista concurs de admitere?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mda, şi era GREU să accesezi site-ul oficial?
Ori să-l întrebi pe "unchiul" Google...

PĂCAT că lenea nu doare :(

"Începând cu anul universitar 2015/2016, admiterea in cadrul programelor de licenta din Academia de Studii Economice din Bucureşti se va organiza pe baza mediei de la examenul de bacalaureat, la care se adaugă Limba străină pentru programele de studii în limbi străine." - SURSA :
http://www.csie.ase.ro/admitere

" 1. Care este modalitatea de admitere la ASE?
Admiterea la ASE in 2015 la programele de studii de licenta organizate de catre cele 11 facultati se face prin concurs, pe baza unui eseu motivational care va fi evaluat prin calificativul ADMIS sau RESPINS si care este eliminatoriu.
Candidatii care au obtinut calificativul ADMIS la eseul motivational vor fi repartizati conform optiunilor din fisa de inscriere, in ordinea descrescatoare a mediei de la bacalaureat.
Candidatii care au optat pentru programe de studii universitare de licenta cu predare in limbi straine vor sustine o proba scrisa de competenta lingvistica eliminatorie pentru programele respective, notata prin calificativul ADMIS sau RESPINS. Pentru calificativul ADMIS este necesara obtinerea unui minim de 50 de puncte din 100 posibile." - SURSA :
http://www.ase.ro/admitere2015/licenta/intrebari.asp

Toate cele bune!

| Anca6991 a răspuns:

Din cate stiu eu anul asta s-a intrat pe baza de dosar la finante, contabilitate, turims(am prieteni acolo), deci cred ca si la cibernetica a fost la fel.