| Didyshor29 a întrebat:

La facultatea de Automatica si Calculatoare din Bucuresti se intra pe baza mediei de la bac sau se da examen?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Examen, si e foarte greu.

| Didyshor29 explică (pentru neutrino):

La matematica? big grin

| neutrino a răspuns (pentru Didyshor29):

Si fizica.

| Didyshor29 explică (pentru neutrino):

Merci :3

| neutrino a răspuns (pentru Didyshor29):

Cu multa placere. O zi buna!

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Modalitate admitere

Concursul de admitere consta in sustinerea a doua probe scrise, la disciplinele Algebra si Elemente de Analiza Matematica si la alegere Fizica sau Geometrie si Trigonometrie, sub forma de test grila.

Media generala minima de admitere este 5, 00 (cinci). Media generala se calculeaza numai pentru candidatii care vor obtine media aritmetica a celor doua note de concurs (MEDIA NOTELOR DE CONCURS) mai mare sau cel putin egala cu 5, 00 (cinci), aceasta reprezentand BAREMUL MINIM DE ADMITERE.

In aceste conditii, media generala se determina ca medie ponderata intre media notelor de concurs – MC (80%) si media obtinuta la examenul de Bacalaureat (20%).

Ocuparea locurilor se face prin examen, in functie de optiunile individuale, pe specializari, in ordinea mediei finale de admitere." - SURSA :
http://www.studentie.ro/......resti-o218

Toate cele bune.