| anonim_4396 a întrebat:

La facultatea de Inginerie Economica Industriala se face multa matematica? Se merita facuta facultatea asta?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Zici inginerie zici matematica serioasa

| Alice90 a răspuns (pentru suntserios):

M-am uitat pe programa si nu e asa, ca nu e facultate de matematica e diferit aici.

| suntserios a răspuns (pentru Alice90):

Despre ce universitatea e vorba?

| Alice90 a răspuns (pentru suntserios):

Dunarea de Jos

| suntserios a răspuns (pentru Alice90):

Cum nu e multa matematica

Anul I

1. Analiza matematica
2. Algebra liniara, geometrie analitica si diferentiala
6. Geometrie descriptiva

Anul II

1. Metode numerice

Sunt 4 cursuri de matematica serioasa

| Alice90 a răspuns (pentru suntserios):

Se face întradevăr matematica dar nu exagerata, eu ma refeream ca nu se face materie asa grea ca la facultatea de matematica. happy

| Alice90 a răspuns (pentru suntserios):

Eu am orarul si disciplinele care se fac, in anul 4 nu se axeaza total pe matewinking

| suntserios a răspuns (pentru Alice90):

Ok, deci stiai raspunsul care iti convenea. Scopul intrebarii a fost care?