| alexaxxoo a întrebat:

La Facultatea de Istorie din Bucuresti exista si o sectie de egiptologie?

4 răspunsuri:
| alexandra1993 a răspuns:

Eu nu am auzit sa fie sectie separata. Este posibil ca egiptologia sa fie un curs in cadrul facultatii de arheologie thinking

| alexaxxoo explică (pentru alexandra1993):

Iti multumesc, deoarece eu am o pasiune pentru egiptologie.

| alexandra1993 a răspuns (pentru alexaxxoo):

Nu ai pentru ce!
Si mie imi place egiptologia, istoria Egiptului Antic.De fapt, ma fascineaza tot ce este vechi, ruinele, tot ce are amprenta timpului, tot trecutul...

| alexaxxoo explică (pentru alexandra1993):

Eu am mistenit pasiunea asta de la matusa mea, care tot timpul imi povesteste despre Egiptul Antic! e pur si simplu uimitor...