| Andreea1095 a întrebat:

La facultatea la care doresc sa merg se cere sa sustin un interviu bazat pe scrisoarea de intentie? Nu prea inteleg cum vine asta.Adica eu trebuie sa fac o scrisoare de intentie pe care sa o adaug in dosar? Fisa de inscriere se completeaza acolo?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Da, tu trebuie sa scrii acea scrisoare. In scrisoarea de intentie expui motivele pentru care esti interesata sa studiezi la acea facultate.
In ceea ce priveste fisa de inscriere, cauta pe site-ul facultatii --- la unele facultati, te poti inscrie online.