| test1330 a întrebat:

La informatica la bac la subiectul al treilea avem voie sa folosim functii sau trebuie scris tot algoritmul in main?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Uneori zice : Scrieți definiția completă a subprogramului care...
alteori zice : Scrieți programul C/C++ corespunzător algoritmului...
-------------------------------
Deci atenție la enunț!

| test1330 explică (pentru sierra1):

Scuze, am uitat sa precizez ca ma refer la ultimul exercitiu, nu la cel la care cere sa scriem un subprogram.

| test1330 explică:

Ma refer la ultimul exercitiu, nu la cel la care ne cere sa scriem un subprogram. Multumesc.

| sierra1 a răspuns (pentru test1330):

Acolo zice : Scrieți programul C/C++ corespunzător algoritmului...

Deci scrii tot - de la include la return 0;