| Lorenuta2000 a întrebat:

La liceu, ce fel de caiete se folosesc la logica? Materia asta are vreo legatura cu matematica?

5 răspunsuri:
| CristinaSNC a răspuns:

Poti sa folosesti ce fel de caiet vrei. Crede-ma nu are nici macar o legatura cu matematica acesta materie. E mult de inavat la ea, ai sa vezi cand ajungi la liceu happy

| RorySan a răspuns:

Poti sa ei orce caiet vrei.Nu conteaza dar trebuie sa fie neaparat studentesc deoarece sunt multe figuri si tabele de facut.

| Kirschen a răspuns:

Nu contează caietul. Logica e o materie frumoasa. Vei învăța definiții (ex: rațiune, paralogism, sofism), ce e silogismul ( Ex: Un șoarece roade hârtia. Șoarece e substantiv. --> Un substantiv roade hârtia), clasificarea termenilor etc. Nu iti face probleme, sunt chestii simple.

| SonyMan a răspuns:

Caiete studentesti, dictando.Acum depinde daca are si profesorul vreo preferinta. Si nu, nu are legatura cu matematica. Prin logică se înțelege folosirea rațiunii în realizarea anumitor activități.Trebuie sa inveti la timp si o sa fie ok, daca ai pierdut firul, e de rau.

| Elleಥ a răspuns:

Se folosesc caiete ca la romana, studentesti, normale..Nu,nu are legatura cu matematica..este ceva gen: Toti oamenii sunt muritori/Aristocrate este om./Aristocrate este muritor.
P.s. e o materie naspa...