| cryss_7938 a întrebat:

La liceu cu profil real:
1. Ce materi sunt?
2. Ce se da la bac?
3. Ce meseri pot face?
4. Ce facultate pot urma?
5. E greu?

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

1.Ca si cele din clasa a 8-a, numai ca vei face mai multe ore de matematica(4 sau 5), informatica(daca e intensiv faci 5 ore, daca e normal faci gradat in cele patru clase de la doua ore pana la 5, intr-a 12-a), fizica(3 sau 4) si chimie(3),alaturi de nou-aparuta logica
2.Probe obligatorii: romana-scris si oral,engleza-oral,matematica si la proba la alegere vei trebui sa alegi intre: fizica, chimie, biologie si informatica
3. Aproape toate; realul iti lasa mai multe porti deschise fata de uman
4. Aproape toate
5. Daca esti pregatit si nu ti-e frica de profil, nu e greu deloc.Multi se duc doar ca a devenit ''cool'' sa te duci la mate-info, nestiindu ce-i asteapta.Eu sunt la real(mate-info), trec a 10-a, si nu mi se pare greu deloc.

Pace!

1 răspuns:
| roby96 a răspuns:

Si eu am intrat anul asta la real...la Eminescu happy. Chiar se da teza BACul la engleza?!