| busu11 a întrebat:

La olimpiada de fizica ce loc trebuie sa iei ca sa te califici?

Răspuns Câştigător
| andreeamitoi a răspuns:

Buna! Intamplator, si eu am participat la olimpiada de fizica ( sunt a 7-a) - etapa pe sectorul 5, 21 ianuarie 2012. In legatura cu calificarea... inca nu s-a decis care va fi repartizarea punctajelor ( aceasta se face in functie de media notelor luate la concurs), sau, cel putin nu s-a declarat de la ce punctaj se va lua. Daca si tu ai participat la cea din 21 ianuarie 2012 pe sectorul 5 si esti a 7-a, trebuie sa stii ca cel mai mare punctaj a fost de 23 p din 30, deci, ar trebui sa te califici undeva de la 12 puncte dupa calculele mele. In orice caz, profesorul te va tine la curent, mult succes!

Sper c-am ajutat...
Papa!

2 răspunsuri:
| me1oo a răspuns:

Ca sa te califici trebuie sa iei premiul 1, 2, 3 sau mentiune

| Melyssuka a răspuns:

Pai ca sa te califici trebuie sa fi pe locu 1, 2 sau 3! Daca iei 4 nu mai esti calificat dar ca sa fi calificat pe tara locu 1 2 3. Funda?big grin