| daniela4853 a întrebat:

La olimpiade -la locul I, ce suma de bani se da? -la locul II ce suma de bani se da? -la locul III ce suma de bani se da? dar la mentiune? am auzit ca primesti o suma de bani de la olimpiada, inca o suma de bani ti-o da scoala si inca ceva iti da si primaria. e adevarat?

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nu.Nu primesti nica macar un leu.Nici daca te califici la nationala.

| AnimeChu a răspuns:

Nu. Olimpiada nu-ţi dă nici o sumă de bani dacă iei nu ştiu ce loc. Vei primi bani doar dacă şcoala sau primăria binevoiesc. Dacă nu, rămâi doar cu faima.

| DomnishoaraPisicutza a răspuns:

Depinde din judetul in care esti, de exemplu, la mine in Ilfov, in fiecare an elevii cu rezultate deosebite (adica cei care trec la nationala si care iau si un loc bun acolo) primesc o suma frumusica de bani. Nu stiu exact cat, dar pentru locul trei este in jur de 500 RON. Pentru restul cred ca este evident.

| daniela4853 explică (pentru DomnishoaraPisicutza):

Eu sunt din tulcea., iar profesoara mi-a zis ca pentru mentiune se dau 200 lei.

| DomnishoaraPisicutza a răspuns (pentru daniela4853):

Atunci, cred ca pentru premiul I va fi o suma da bani frumusica. Succes in a o primi!