| anonim_4396 a întrebat:

Daca as ajunge la o olimpiada nationala, insa as avea doar diploma de participare, adica fara vreun premiu sau vreo mentiune, mi-ar da scoala sau primarul orasului vreo suma de bani pentru aceasta reusita? Adica gen o mica bursa fiindca am ajuns pana la acea etapa.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru participare, vei primi strangere de mana calda, zambet prietenesc, eventual un suc si o inghetata (sa ai ce linge). si poate si o diploma... big grin

| sierra1 a răspuns:

Să ne înțelegem. Te-ai calificat la națională la vreo olimpiadă sau întrebi ce-ar fi dacă

| anonimaalee29 a răspuns (pentru sierra1):

Ce ar fi daca. E doar un plan pentru viitor.

| sierra1 a răspuns:

Ar da scoala sau primarul orasului vreo suma de bani - dacă asta te motivează, atunci stai acasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de olimpiada.

| Itanul a răspuns:

Nu.
Si nici la mentiune. Trebuie sa ai pemiu, dar nici atunci nu e sigur. La premiul 1 ai sanse sa primesti ceva.