| xDanny15 a întrebat:

La proba audio la limba engleza cam cat dureaza caseta audio? Ne lasa sa ne notam idei principale pe foaie in timp ce ascultam?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Normal ca te lasa, altfel cand crezi ca rezolvi exercitiile? Iar caseta se pune de 2 sau 3 ori.

| dannyel86 a răspuns:

Cel mai bine ciulesti urechile la ceea ce se spune in inregistrare. Din cate stiu, partea audio se pune de doua ori. Cu ambele ocazii trebuie sa fii atent; o data, ca sa intelegi, in mare, despre ce e vorba; a doua oara, sa prinzi detaliile textului audio.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa exersezi pana atunci, poti incerca cu niste teste de Cambridge FCE, ar trebui sa fie cam la aceeasi dificultate. Cand am dat examene de limba, mereu schitam cate ceva la prima ascultare, dar asta vine cu practica multa. Incearca sa gasesti o metoda de lucru cat mai eficienta pentru tine, asta e important pana la urma

| anonimguy3 a răspuns:

Eu cand am dat Cambridge ni s'a adus un casetofon de foarte proasta calitate si care chiar se auzea distorsionat in anumite momente. Fiecare exercitiu audio va fi pus de 2 ori, insa nu, nu la aceasta proba nu iti poti nota idei pe nici o foaie sau ceva, trebuia sa fii foarte atent. Tu pe foaia de examen doar completezi cu cuvantul care crezi tu ca reiese din acel speech sau cuvintele. Succes.

| Edw08 a răspuns:

Asteapta-te sa ți se pună pe un casetofon de toată jena din care sa nu înțelegi mare lucru. Eu asa am pățit, la fel ca altii