| mordecai a întrebat:

La proba de baraj pentru Olimpiada Naţionala de Engleză, în ce constă proba de Speaking? Îmi pot alege tema? Şi cât timp ar trebui să vorbesc?

Răspuns Câştigător
| ursu07 a răspuns:

Buna! Proba de Speaking consta in faptul ca intri in sala, tragi un biletel care are un anumit text si cateva intrebari legate de acesta. Ti se da cateva min. sa citesti textul si sa raspunzi la intrebari, iar apoi va trebui sa le citesti profesorului din sala. E foarte probabil ca apoi sa-ti puna alte intrebari legate de text, ca sa se asigure ca ai inteles. Sper ca te-am ajutat big grin