| GeorgeMihai a întrebat:

Salutare tuturorhappy Ce se intampla daca iau mediu la proba orala la Romana la bac:-s? E de bine sau de rau? cu toate ca e doar un calificativraised eyebrows tongue

Răspuns Câştigător
| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Proba orala nu e asa importanta poti sa iei si nesatisfacator si tot nu se intampla nimic
bafta la proba scrisawinking aia e importantatongue

8 răspunsuri:
| DiamondEyes a răspuns:

Este bine, nu-ti mai fa atatea griji.
Dar poti lua experimentat foarte usor, primesti o foaie, iar acolo poti scrie raspunsurile tale la cerinte.
Conteaza de altfel exprimarea, nu uita sa folosesti termenii "in opinia mea", "parerea mea", "daca", "in concluzie".
Nu te intimida, fii lejer.
Mai bine te duci primul si scapi. Cu cat amani, si-i lasi pe ceilalti, cu atat nu-ti mai vine sa te duci.

| Changes a răspuns (pentru DiamondEyes):

Oralul la română s-a dat luni și marți.La mine s-a intrat în ordine alfabetică.

| DiamondEyes a răspuns (pentru Changes):

Stiu, si eu am dat anul trecut.
Dar iti repet, nu te mai stresa atat de mult.
Mai repeta si tu acasa, variante de oral, cu voce tare.

| Changes a răspuns (pentru DiamondEyes):

Nu are ce să mai repete pentru oral fiindcă s-a terminat.

| LIN2010 a răspuns:

Dupa cum spune denumirea calificativului ''mediu'', nu este nici bine, nici rau, dar poate sa-ti dea un impuls sa mai revezi materia.Bafta

| GeorgeMihai explică:

Treaba este ca am dat proba orala, lunea trecutaraised eyebrows

| Changes a răspuns:

Păi nu e rău dar nici bine.Se dă destul de rar mediu, înseamnă că nu ai știut mare lucru dar nu-ți face probleme pentru asta, la scris să faci mai bine.

| Incapabil a răspuns:

Nu se intampla nimic, stai linistita e de bine.