| Maryna78 a întrebat:

La profilul uman - filologie ce materii se fac si cate ore, la ce se da bacul si tezele?

Răspuns Câştigător
| FadetoBlack a răspuns:

Bună!
La filologie-bilingv se fac 6 ore de engleză pe săptămână, la simplu, poate că vreo 4, 5.

Ore de română 4, mate 2... Restu' nu e important
Din a 11-a nu mai faci Fizică, Mate, Chimie, Bilogie, se va face Ştiinţe, care le va cuprinde pe toate
Teză dai la Română, Engleză, Latină Şi Istorie sau geografie.
Bacul îl dai din Română, engleză, T.I.C, istorie şi din câte ştiu alegi dintre geografie, latină şi încă ceva!

| Maryna78 explică (pentru FadetoBlack):

Mersi mult! :*

| FadetoBlack a răspuns (pentru Maryna78):

Cu plăcere! happy

5 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,pai depinde. Daca mergi la filologie bilingv engleza, vei face foarte multe ore de engleza pe saptamana, in jur de 5 ore si, din cate stiu eu, matematica se face doar 1 ora la bilingv engleza, am o prietena la acest profil si totodata, ea nu mai da bac si nici teza la matematica, iar, dupa clasa a 11a,nu mai face chimie si fizicahappy.Dar,daca te duci la filologie simpla,fara bilingv la vreo limba straina gen engleza sau franceza,vei face mai multe ore de matematica, de fapt, orarul o sa fie cam acelasi cu cel din scoala generalahappy. Oricum, profilul acesta se bazeaza pe limbi straine si romana, vei face 2-3 ore de geografie, 2-3 de istorie, engleza si franceza in jur de 3 ore, romana 4-5 ore, matematica 3-4 ore, chimie, fizica si biologie in jur de 2 ore pe saptamana fiecare si cu siguranta vei da bac la matematica,romana,istorie \geografie sau o limba straina la alegere cat despre teza,vei da la matematica,la romana si la o limba straina probabil,poate veti avea de ales intre engleza si francezahappy.Eu zic ca e un profil frumos,asta daca il comparam cu mate-info happy.Si dupa ce termini liceul,poti urma o facultate de psihologie,de litere[pentru a deveni profesoara],de istorie,dreptul, poti da la academia de politie insa trebuie sa ai un numar foarte mare de cunostinte[eu zic sa nu te complici cu academia], etc, sunt mai multe facultati pe care le poti urma, pana atunci ai tu timp sa te documentezi mai multhappy. Sper ca te-am ajutat:*!

| FadetoBlack a răspuns (pentru LifeIsColour):

Okay, cine te-a informat aşa de prost?
Adică, dacă se bazează pe română sau engleză cum să dai bac din mate şi teză din mate :O Şi oraru' nu va fi acelaşi ca cel de la generală, Teza e obligatorie la engleză, fără franceză la teză!, Istoria e obligatorie la bac, nu o să alegi dintre istorie şi geografie :O
Sincer nu ştiu de unde ai scos prostiile astea.

| LifeIsColour a răspuns (pentru FadetoBlack):

Buna,poate ca ma insel eu si poate ca am fost prost imformata, asa cum ai zis tu, insa, bac si teza la mate stiam ca nu dai la filologie-bilingv engleza.La filologie simpla, orarul se potriveste cu cel din scoala generala, cel putin asa am fost eu informata.Imi cer scuze ca am spus numai prostii, na, asta e, in viata nu o sa gasesti numai oameni bine informati ca tinewinking.