| anonim_4396 a întrebat:

La profilul uman - filologie ce materii se fac si cate ore, la ce se da bacul si tezele?

5 răspunsuri:
| Despa9 a răspuns:

Clasa a IX-a : 4 ore de romana, 2 de mate, 2 de latina, 1 de fizica, chimie, biologie, 2 de sport, 4 de engleza [ profil intensiv engleza :d ], 2 de franceza, 2 de logica si argumentare, 2 de istorie, 2 de geografie, 1 de muzica, 1 de desen, 1 de religie, 1 de tic.

Clasa a X-a : 4 ore de romana, 2 de mate, 3 de istorie, 2 de geografie, 4 de engleza, 2 de franceza, 2 de latina, 1 fizica, chimie, biologie, 1 de sport, 2 de psiholohie, 1 de educatie antreprenoriala, 1 de religie, o ora de muzica si de desen la 2 saptamani, 1 de tic. That's all, I hope.

Intr'a XI-a "urca pe scena " 2 ore de economie, una de sociologie, literatura universala. mai mult de atat nu stiu. fundita plz?

| ChrystenD a răspuns (pentru Despa9):

In plus se adauga 1 ora in plus de limba 2, 1 de latina si 1 de romana happy

| ChrystenD a răspuns:

Sa sti ca nu e intocmai ca primul raspuns, se axeaza pe : Romana, Geografie, Istorie si Limbi straine
Tezele sunt in numar de 4 si se dau la Romana, Limba 1 depinde pe care ti-ai ales-o, Latina, si Istorie sau geografie
Bacul il dai din Romana, Limba straina, Istorie, Geografie sau Psihologie la alegere, si Abilitati din limbi straine si info, FUNDA?

| MariusBuda1993 a răspuns:

Istorie,romana geografie astea sunt cele trei materii de baza insa mai faci pe langa acestea Engleza, latina info cam cu astea vei avea treaba. Tezele sunt la alegere insa te-as sfatui sa optezi pentru Geogra isto si romana pentru ca bacul la fel il vei da din acestea 3.Tocmai ce am absolvit clasa a 12 si iti pot spune ca este un profil de nota 20.Iti doresc mult succes!