| TheHunter38 a întrebat:

La specializarea • Economia comertului, turismului si serviciilor din facultate, am citit ca ete obligatoriu, minim 2 limbi de circulatie. de ex franceza, engleza, germana.
Dar eu stiu numa engleza, si maghiara. Oare maghiara poate fi luat ca o limba de circulatie internationala? franceza si germana nu stiu deloc.
Este obligatoriu minim 2 limbi de circulatie?

1 răspuns:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Nu.Engleza, germana, franceza si mandarina ( chineza ) sunt limbi de circulatie internationala.Am un prieten care este la profilul acesta si stie numai engleza iar la franceza o bajbaie.Esential este sa ai notiuni generale macar despre o alta limba decat engleza.