| Phantasmagoria a întrebat:

Din ce dai bacul la stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| Tso a răspuns:

Nu dai la alegere dintre istorie/geografie. Proba obligatorie a profilului e istoria. Iar la a treia proba mai e si geografia. Si matematica inca mai faci, pana intr-a 12'a. Nu mai baga lumea in ceata.

2 răspunsuri:
| Daliaaa a răspuns:

Buna, stiinte sociale se da bac obligatoriu dai la romana, apoi dai la istorie/geografie(la alegere) si dai si la una dintre urmatoarele materi : Psihologie (faci intra a IXa )Logica(faci in a-X-a) Filozofie(faci intra aXIa) Ecomonie(faci intra a XII a). La stiinte sociale NU se da bac la Mate, Fizica, Chimie. Dintra a XI a cel putin matematica nu mai faci.

| Tso a răspuns (pentru Daliaaa):

Nu dai la alegere dintre istorie/geografie. Proba obligatorie a profilului e istoria. Iar la a treia proba mai e si geografia. Si matematica inca mai faci, pana intr-a 12'a. Nu mai baga lumea in ceata.

| mitzychan a răspuns:

Eu sunt la stiinte sociale deci vei da bacul la romana, istorie, engleza(proba orala), TIC si ultima proba la alegere (Geografie, Filozofie, Psihologie, Logica, Economie)