| Gavrila_Ciprian_1995 a întrebat:

La teologie asistenta sociala (Iasi) se da examen de admitere?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Condiţiile de admitere :
Pentru celelalte specializări (Teologie Ortodoxă Didactică, Teologie Ortodoxă-Asistență socială și Artă Sacră):

70% Media generală de la bacalaureat;
30% nota obtinuta la proba scrisă la Limba si Literatura Română din cadrul examenului de bacalaureat.
Criterii de departajare a candidatilor cu medii egale:
1. Media obţinută din timpul anilor de studiu liceal / seminarial;
2. Pentru absolvenţii de Seminarii teologice – media obţinută în timpul anilor de studiu la disciplina Dogmatică Ortodoxă, iar pentru absolvenţii de liceu – media obţinută în timpul anilor de studiu la disciplina Limba şi literatura română." - SURSA :
http://admitere.uaic.ro/admitere-facultate-2015/#teoorto

Toate cele bune.