| AsasinCreed1000 a întrebat:

La ultima compunere la ev. nationala, daca am scris ca acel scriitor era Jules Verne scade?

2 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Daa,deoarece se cerea scriitor contemporan(care mai traieste in zilelor noastre). Asadar, nu este bine.Insa,atata timp cat compunerea ta este frumoasa, nu cred ca o sa-ti scada foarte mult din punctaj...

| StefAnd007 a răspuns:

Acelasi lucru am scris si eu laughing sper sa dea macar jumatate din punctaj pentru ca in rest am respectat toate indicatiile.