| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de Jules Verne? Eu cred ca e cel mai bun scriitor, are carti foarte bune

Răspuns Câştigător
| FluturicaMicaMica a răspuns:

Da, Jules Verne e un scriitor tare! Cartea mea preferata, scrisă de el e Capitan la 15 ani.

16 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, are carti foarte bune dar mie personal nu-mi plac deloc cartile de aventura, ironic, ma plictisesc laughing deci nu e pentru mine, dar nu neg ca nu e un reprezentant al genului.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Atunci citeste Aventurile lui Huckleberry Finn de Mark Twain
E amuzanta
Sau Povesti de groaza si mistere, de Arthur Conan Doyle

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Le-am citit. Sunt ok, nu geniale dar placute. laughing Sunt mai mult pe carti de genul pe aripile vantului, la rascruce de vanturi, rebecca etc.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Am si eu cartile Pe aripile vantului si La rascruce de vanturi
Cred ca o sa le citesc

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar ti le recomand, depinde si de tine ce gen de carti iti plac, dar fac parte din reprezentantele literaturii clasice, carti de care se vorbeste foarte mult, se fac multe referiri etc. Merita sa le incerci, sunt foarte interesante si captivante. Cel putin pentru mine au fost.

| Drimmero a răspuns:

E un scriitor cu o imagine foarte mare, datorita lui exista submarinele din ziua de astazi!

| justanotheruser99 a răspuns:

E un scriitor cu adevarat foarte bun. Citeam 20000 de leghe sub mari sau Ocolul pamantului in 80 de zile prin clasa a 4-a, dar pot sa iti spun ca, aceste romane au ramas la fel de captivante chiar si acum.

| syd a răspuns:

Mergea in clasele primare. cum nu mai ai varsta aia, e o afirmatie impertinenta

| anonim_4396 explică (pentru syd):

N-am spus cati ani am

| syd a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici nu-i nevoie sa o faci

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un scriitor exceptional, banuiesc ca te captiveaza doar cartile lui pentru ca nu ai citit altceva.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Banuiesti gresit

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Atunci ai o minte destul de limitata.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca nu-mi plac anumite carti?
Si tu ai o minte foarte limitata daca asa gandesti

| miolina a răspuns:

Iti cumperi multe caiete si, in timp ce citesti un roman scris de Jules Verne, fa-i rezumatul.

| anonim_4396 explică (pentru miolina):

Ce legatura are?