| Betty18 a întrebat:

La Universitatea Transilvania daca in anul 1 nu iti faci nr de credite pentru a trece in anul 2 repeti anul 1 de la inceput? fiecare obiect si examen?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu strangi suficiente credite - inseamna ca ai o restanta la una sau mai multe materii. Treci in anul urmator, insa restantele trebuie date pana inclusiv in anul 3, pentru ca altfel nu poti sustine examenul de licenta. Oricum, restanta - cu cat o dai mai repede, cu atat mai bine.

| Betty18 explică (pentru anonim_4396):

Asta stiam...problema e nr de credite! Nu stiu daca o sa mi le fac ca am multe restante... stii ceva despre asta?