| Crista2000 a întrebat:

Lacustra de Bacovia este pentru bacalaureat?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ai la alegere lacustră sau plumb, Bacovia e canonic dacă nu ma înșel

| aXy99 a răspuns (pentru Adry05):

Pe vremea lui nu-l baga nimeni in seama, acum e considerat scriitor canonic rolling on the floor
Ce ironica e soarta.

| Adry05 a răspuns (pentru aXy99):

Cine știe pe cine din generația noastră o să-l considere ceva generații viitoare geniu laughing))

| Plato a răspuns:

Nu cred ca e posibil sa-ti ceara sa vorbesti exclusiv de "Lacustra". Daca se pune problema de Bacovia, 100% poti alege tu opera, adica ori asta, ori "Plumb".
Dar da, intra si asta.