| bmcriss a întrebat:

Legat de Facultatea de Limbi Straine, materiile de admitere si anume 2 limbi straine facute in liceu trebuiesc continuate in facultate? Altfel zis, daca eu vreau sa dau admitere la romana si engleza pot opta la facultate pentru engleza-japoneza de exemplu?

Răspuns Câştigător
| gloria_1375 a răspuns:

Da. Doar sa intrebi la facultatea la care vrei sa dai care este nivelul minim de cunoastere a limbii straine. Universitatea din Bucuresti si Universitatea "Babes Bolyai" Cluj-Napoca au specializarea engleza - japoneza