| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Daca vreau sa ma inscriu in Bucuresti la Facultatea de Limbi Straine pe domeniul limba si literatura, mai precis pe japoneza-romana, pot da examenul de admitere la engleza in loc de japoneza?
Imi pare rau daca suna confuz...

6 răspunsuri:
| alin131 a răspuns:

Pai nu prea vad legatura cu engleza cand tu vrei sa studiezi japoneza...

E ca si cum ai merge cu echipamentul de motociclist din cap pana in picioare pe bicicleta cu roti ajutatoare... laughing

| anonim_4396 explică (pentru alin131):

Eu la Limba si Literatura trebuie sa aleg o specializare A (japoneza) si o specializare B (romana)
"La secţiile unde admiterea se face pe baza
examenului scris, candidaţii vor putea susţine o probă la limba respectivă sau o vor putea înlocui printr-o altă limbă
de concurs la alegere."
Asta inseamna ca pot sa aleg dintre limbi de circulatie cum ar fi engleza, franceza...

Tot ce vreau este confirmarea unui student..ghidurile astea de pe net sunt foarte confuze.

| alin131 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok. Scuze, am vrut sa te fac sa zambesti putin. Uneori pot fi magar si imi cer scuze pentru asta...

| anonim_4396 explică (pentru alin131):

Nu-nu! Crede-ma ca am ras si eu, ai dreptate, nu te teme.

| alin131 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrei sa vezi o intrebare de-a mea?

Poate imi dai si un raspuns...

...e-care-nu/

| Fleiby a răspuns:

Vr sa te uiti la animeuri fara subtitrare? laughing (ok sorry)