| Andreea19Alina a întrebat:

Ma adresez in special studentilor de medicina sau persoanelor care ii cunosc.Sunt foarte confuza sau,mai bine spus, nesigura.V-as fi foarte recunoascatoare daca mi-ati raspunde la cateva intrebari.
1.Cat de mult ati invatat pentru admiterea la aceasta facultate?(ani, luni etc.)
2.In aceasta facultate ai nevoie de cunostinte de chimie si fizica?(mentionez ca nu am mai facut aceste materii datorita profilului din liceul meu)
3.Care este dificultatea intrebarilor din examenul de admitere? Se regasesc in examen intrebari din acea carte de grile, care exista pe piata?
4.Cat de dificila este materia de la medicina? mentionez ca nu sunt un elev mediocru,nu am nevoie de timp liber in facultate insa imi este dificil sa retin unele lucruri care nu sunt logice, insa mereu m-am straduit.
5.Este o facultate mai buna(din mai multe puncte de vedere)decat medicina?
Sunt clasa a 12-a,stiu ca mai este foarte putin timp pana la examen,insa,am facut pregatire la biologie primul semestru dar am renuntat, din pacate.Nu am renuntat pentru ca as fi o persoana mediocra,doar,nu sunt sigura daca pot intra la aceasta facultate si datorita faptului ca nu stiu daca as face fata solicitarilor de la,,fizica" si,, chimia" din facultate.Mentionez ca as dori sa obtin macar o nota de trecere la examenul de admitere.Stiu ca pentru un viitor medic este inacceptabil sa obtina o asemenea nota insa mereu mi-am dorit sa am aceasta profesie,dar, nu am avut sustinerea nimanui.Multumesc anticipat.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Suntem în 2019.
Dacă azi mai este actuală această întrebare, îți stau la dispoziție.