| TheBlackCrystal a întrebat:

Ma ajutati si pe mine cu ceva? Am de facut un arbore genealogic al familiei mele dar nu stiu deloc cum sa asez membrii familiei.La scoala profesoara ne-a aratat ceva dar modelul era mai mic(adica tatal si mama nu mai aveau frati sau surori) iar la mine si mama si tata mai au frati sau surori.Va rog sa ma ajutati ca dau funde si voturi cat de multe!

4 răspunsuri:
| frumushika09 a răspuns:

Fratii si surorile se aseaza pe acelasi rand cu parintii tai, iar tu putin mai jos de ei. Si, apropo, bunicii se pun mai sus de parinti si fratii lor.

| Marzipany a răspuns:

Poti incepe de la radacina arborelui.Deasupra ta iti faci parintii departati, iar langa ei, fratii lor.Deasupra fratilor iti desenezi bunicii si fratii lor. Aper ca am fost de ajutor. love struck

| valescu a răspuns:

Nu il mai face si gata!