| nothingselsematters a întrebat:

Ma chinui sa invat clima Europei.sad are cineva o idee cum as putea sa o invat mai usor?:-

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste de la cap la coada si dupa invers de la coada la cap, de 2 3 ori si o sa vei ca retii :p asa invatau oamenii sa piloteze in al 2 lea razboi mondial in 24 de ore...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing da, aia kamikaze, si nu erau tare curiosi de tehnica, in special numai sa isi atinga telul happy

| Reanna a răspuns:

Tot ce inveti citeste ca pe o poveste care te fascineaza.

| Clodmod a răspuns:

Invata clima de la Nord la Sud in functie de tari. Daca de exemplu este Romania atunci va avea o clima mai calda decat climatul din Suedia. Succes! pa, pa

| BlahBlahRaspundSiDreg a răspuns:

Pai eu dintr-un caiet intreg il rasfoiesc si fac un rezumat de 1 pagina (i-ti iei un caiet si faci dupa ce ai citit)si dupa aia citesti "rezumatu" si iti faci un test... cauti prin rezumat ceva care crezi ca iti da si dupa aia raspunzi si la ce nu sti mai inveti...sau
Babeste:
Dormi cu cartea sub perna :3