| Anonimusss a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu o fabula in latina:d care sa aiba si autorul latintongue pls:d am nevoie urgenta si nu gasesccrying nu stiu unde sa mai caut... dau fundita primului care ma ajutalove struck

Răspuns Câştigător
HepHap
| HepHap a răspuns:

Http://www.childrenslibrary.org/......ookPreview

E o carte cu fabule de Esop. E si in latina si in engleza, poate o sa iti fie mai usor.

2 răspunsuri:
| lilboutique a răspuns:

Uite, am eu in cartea de latina, dar nu stiu daca si autorul este de origine latina.

Una hirundo non facit ver. (cu o randunica nu se face primavara)
Testit unus, testis nulus. (decat un martor mai bine niciunul)
Festina lente. (grabeste-te incet)
Vostris amicis nostri amicis sunt. (prietenul tau este si al meu)
Mens sana in corpore sano. (minte sanatoasa in corp sanatos)
Nosce te ipsum. (cunoaste-te pe tine insuti)

sper sa te ajute:d

| lilboutique a răspuns:

Of, scuza-ma nu am vazut ca tu vrei fabula, eu ti-am dat niste maximestraight face scuzehappy