| Andreea11032001 a întrebat:

Caut si eu un medicament, MOLDAMIN. Nu stiu unde sa il gasesc. Cine ma poate ajuta sa il gasesc sa il cumpar? am cautat peste tot în străinătate am foarte nevoie de el. Va rog din suflet cine poate sa ma ajute.dau fundă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Mi se pare ca nu se mai produce Moldamin-ul. Cauta un inlocuitor, o penicilina retard, discuta cu un medic.

| Violleta2022 a răspuns:

Moldaminul este produs in Romania, ca atare nu-l gasesti in farmaciile din strainatate, doar in farmaciile romanesti.
Dar este foarte probabil sa nu mai fie fabricat de ceva ani, cum nici Polidinul nu mai este si atunci nu mai este de gasit, deloc!

| Violleta2022 a răspuns:

Am uitat sa mentionez, moldaminul este un antibiotic injectabil!

| Luucifer a răspuns:

Buna,eu pot ajuta in privinta moldamin

| tarlungeanandreea a răspuns:

Bună am eu moldamin daca te mai intereseaza

| ADYJOKERO a răspuns (pentru tarlungeanandreea):

Salut ma intereseaza sa cumpăr moldamin mai ai? in ce oras este?

| Elena_Ivascu_1985 a răspuns:

Ma intereseaza