| Alexx234qw a întrebat:

Ma poate lamuri cineva in legatura cu cate tipuri de eseuri sunt la o opera in proza si una in versuri?
Adica, de exemplu pentru Alexandru Lapusnenau cate eseuri trebuie sa invat?
Care ar putea fi enunturile la subiectul al 3-lea in legatura cu aceasta opera?

1 răspuns:
| cosmin1324 a răspuns:

Depinde la ce profil esti, daca esti la real o sa primesti tema si viziunea despre lume si relatia intre doua personaje iar la uman mai poti primi descrierea unui personaj principal/ secundar. La poezie in general ai incadrarea intr-un gen/ curent literar / perioada.