| Alin0020 a întrebat:

Ma pot transfera in anul 2 la o alta facultate (tot pe acelasi profil)? Daca in primul an am fost la buget ma pot transfera tot la buget sau la taxa? Este posibil daca nu maI sunt locuri sa nu ma pot transfera? Cum se procedeaza?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Da poţi şi ţi se vor echivala creditele. Se poate dar nu şi de la privat la stat la buget. Da, dacă ai fost la buget te poţi transfera tot la buget. Dacă nu mai sunt locuri evident că nu te mai poţi transfera la Universitatea X. Echivalează-ţi creditele vorbeşte la secretariat la facultatea curentă dar şi la cea unde doreşti să te transferi. Depinde pe ce profil, la ce facultate eşti curent şi la care vrei sa te transferi dacă este sigur acelaşi profil.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, se poate să te transferi de la o facultate la alta ( sau de la o specializare la alta ) - evident, în anumite CONDIŢII!

Vezi detalii în Regulamentul privind activitatea profesională a studenţilor - ar trebui să-l găseşti pe site-ul oficial al Universităţii respective...

Toate cele bune!