Întrebare recomandată | Alllllexandra a întrebat:

Mai e valabila legea aia cum ca la sfarsitul anului daca ai mai mult de 10 absente trebuie scazut un punct la nota de la purtare?

7 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Da, peste tot se mai aplică această lege. Indiferent cât de depravat ar fi liceul, la 10 absenţe nemotivate se scade un punct la purtare din păcate.
Anul trecut o colegă avea 28 de absenţe şi totuşi i-a scăzut 3 puncte la purtare deşi nu a fost corect. Dar ce putem face? Legea e lege.
Pa-pa.

| ComatoseWine a răspuns:

La noi in scoala DA fara exceptii big grin, eu am 9 si nu aveam de gand sa mai fac, dar am facut azi laughing asa ca ma astept sa imi scada media.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ComatoseWine):

Eu am un coleg care are 28 de absente, dintre care 10 motivate. Sunt altii mult mai rau laughing.

| ComatoseWine a răspuns (pentru anonim_4396):

Am un coleg cu 90 si ceva nemotivatebig grin si multi altii, eu sunt mediu la absente.

| Andutsaa a răspuns:

Din pacate da! happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic da, practic pacat ca nu se pune in practica

| thegatekeeper a răspuns:

Da, cel putin teoretic. De obicei, se mai trece cu vederea daca depasesti putin numarul, in unele scoli sau licee.