| lllyyy a întrebat:

Maine am simulare la romana iar la primul subiect ne va da semnificatia unui vers (nu ma pricep deloc).Cum as putea sa fac ca sa pot spune semnificatia versului? Imi puteti da niste sugestii?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asta se invata la scoala nu pe site-ul TPU.

| sierra1 a răspuns:

Dacă despre tine afimi azi "nu ma pricep deloc" - crezi că până mâine ești tobă de carte?

No. Mai bine ia cartea puțin la răsfoit

| Sn4k3 a răspuns:

Pur si simplu, scrii ce crezi ca semnifica versul respectiv. La ce a vrut poetul sa faca referire prin el etc. Vrajeli pe scurt laughing

| Plato a răspuns:

Ce-a vrut sa spuna autorul/eul liric. Cu siguranta v-a explicat, daca ar avea si cine sa auda...

| Nirvanaaa a răspuns:

Pai te legi de sentimente, figuri de stil, ce a exprimat poetul prin acele mijloace artistice de pe acolo. Efectiv iti utilizezi creativitatea.Acolo e subiectiv, deci fiecare cu propria parere.