| TiniS a întrebat:

Maine dau corigenta la mate ..Adica am dat-o azi, dar n-am stiut mai nimic si profa mi-a mai dat inca o sansa. Maine ma asculta din Poligoane regulate si Functii trigonometrice. Ma asculta din definitii si o sa-mi dea o problema. Aici e problema. O sa pot sa-i spun definitii. Problema sigur nu o sa stiu sa o rezolv. Si daca nu stiu nici maine mi-a zis ca nu ma mai trece. Ce sa fac? crying Funda!

4 răspunsuri:
| nlko a răspuns:

Pai in probleme aplici definitii, pe care zici ca le stii...Scrie datele problemei, desenul si dupa incearca si tu sa te descurci. Gandeste logic. Si inca ceva. Mai bine repeta decat sa pierzi timpul.
Succes!

| PsihopatX3 a răspuns:

Suporti consecințele, ai avut o vară întreagă la dispoziție să inveți. Tot ce poți face e să toceşti definițiile şi să aştepți mila profesoarei.

| Anoonymuss a răspuns:

Poti incerca sa repeti un pic niste formule, sa scrii datele problemei si sa faci desenul si sa gasesti niste legaturi pe acolo. Cam asta as face eu happy. Sper sa fii fost de ajutor!

| Pava_Angelo_1990 a răspuns:

Pai incearca sa bagi in cap definitii si fa exercitii pe baza acelor definitii (daca zici ca le stii) Oricum profa o sa fie multumita ca stii definitiile si o sa te treaca. Nu te gandi ca o sa te treaca pe ochi frumosi, va trebui sa stii si tu macar esentialul, deci punete si fa cateva exercitii, eu azi am dat corigenta si am luat cu 10 deci nu is paralel si vorbesc prostii. Sa imi zici daca ai trecut big grin

Întrebări recente