| BadBoy99 a întrebat:

Maine dau teza cu subiect unic...
Imi puteti da niste variante de testarii nationale?
Ce ar trebui sa invat pentru. teza?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU dai "teza cu subiect unic", ci Simulare de Evaluare Naţională!

Vei da din materia care este în Programă şi care ar fi TREBUIT s-o faceţi până la data simulării!

Vezi modele de simulare la linkul :
https://www.google.ro/#q=modele+simulare+evaluare+nationala

Toate cele bune.

| BadBoy99 explică (pentru bursuc001):

Teza cu subiect unic! nu simulare
Pentru ca este o teza cu subiect de examen!

| bursuc001 a răspuns (pentru BadBoy99):

Voi chiar NU pricepeţi ce înseamnă "Teza cu subiect unic"!

Se numeşte "Teza cu subiect unic" ( adică SIMULARE de Evaluare Naţională ) o "lucrare scrisă" ( pe care tu o dai în loc de teză ) DACĂ este cu subiect unic la nivel de judeţ/ţară happy

Dacă "teza" ta NU îndeplineşte această "condiţie", atunci NU este "Teza cu subiect unic"!
E o simplă teză cu subiect tip "Evaluare Naţională" ( subiect de examen )...

Oricum, răspunsul pe care l-am dat mai sus este VALABIL.

O seară/noapte frumoasă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce teza cu sibiect unic visezi fratele meleu ca astea s-au scos de ani de zile.

| Mada_Mays_1994 a răspuns (pentru anonim_4396):

IN primul rand incearca sa inveti alfabetul si 2, cum sa se scoata ma? gandesti? fac poza la teza primita sa vezi ce scrie pe ea? '' Teza cu subiect unic pe judet la Lb si Literatura Romana!