| alexutsuuu a întrebat:

Maine dau teza la romana! Imi puteti spune cam ce se da la cls. a 6a?

Răspuns Câştigător
| DdDiX a răspuns:

Intra si pe www.didactic.ro si gasesti modele de teza...

5 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Http://www.didactic.ro/materiale-didactice/teza-la-limba-romana-3 (descarci fisierul din dreapta sus, pe culoare verde si apoi il deschizi/open).

| VladestepeTPU a răspuns:

Eh, am dat'o eu azi. Îţi dă să cauţi în text 2-3cuvinte derivatecu sufix şi unele cu prefix.La 2 îţi dă să cauţi în text nişte subst. la diferite cazuri. Îţi dă să delimitezi textul, la ex. 4 îţi dă să faci o compunere pe o anumită temă, la ex. 5 îţi dă să analizezi subst., la ex. 6 îţi dă să analizezi verbe, la 7 îţi dă să faci tu singur/ă nişte figuri de sitl cu anumiţi termeni şi la 8 îţi dă să faci demonstraţia de apartenenţă la gen/specie.

| Chrristina a răspuns:

O sa iti dea pana unde ati parcurs voi materia happy. Nu iti da nimic de clasa a 8a sau a 7a sau ma rog alta clasa. iti da doar din ce ati facut

| Abcfunny a răspuns:

Tot ce ai facut pan' acum straight face

| ALEXANDRA1356 a răspuns:

Pai.cu siuranta tot ce ai facut pana in momentul respectivhappy