| Pasionatdeviata a întrebat:

Mâine merg să depun plângere la Directorat împotriva doamnei diriginte, pentru tot ce am amintit în întrebările mele. Acum mai o singură întrebare: profesorul diriginte este obligat să țină ora de dirigenție? Nu de alta, dar noi nu am făcut dirigenție niciodată de când a început anul școlar. Doamna de religie (diriginta) consideră că o oră pe săptămână de religie e prea puțin și de asta noi facem religie de 2× pe săptămână (o dată luni, la dirigenție, și o dată joi, la ora oficială). Este legală treaba asta? Doamna dirigintă n-a făcut dirigenție nici măcar în octombrie, când doi colegi s-au bătut din cauza unei dispute izbucnite în pauză (de fapt, doamna dirigintă nu a făcut nimic în acest caz, deși ea a aflat imediat ce s-a întâmplat: nu tu notă scăzută la purtare, nu tu părinți și nu tu direcțiune, ba chiar doamna dirigintă a mușamalizat totul atât de bine încât nici măcar profesorii care predau la noi habar nu stiu ce s-a întâmplat, iar pe noi ne-a amenințat că ne dă 4 la religie dacă află cineva). Este legală treaba asta? O pot folosi mâine împotriva ei (o colegă a filmat cu telefonul 20 de secunde din bătaie și cred că mai are filmarea, deci s-ar putea să am dovezi)?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Probabil când faceți religie (și vă rugați cu toții in cor) se zice că faceți dirigenție

Răspuns utilizator avertizat
| robert197 a răspuns:

Bro,sincer te as sfatui sa stai in banca ta, intr-adevar nu este ok cum a procedat, dar vei fii luat la ochi si nu-ti v-a prinde bine la scoala. Ce vrei sa faci tu este si nu este bine. Ora de dirigentie este foarte importana, pentru ca daca profesorii si-ar face treaba, sansele sa ai o colega gravida ar scadea, stii ce zic? Astia sunt profesorii din ziua de azi, te ameninta alea alea, cel mai bine stai in banca ta si invata continuu!