| justme4yours a întrebat:

Mari emotii pentru examen la limba romana de maine, vreun sfat?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sufla in degetul aratator (cel mai gros din mana) si te vei relaxa.

| didi12 a răspuns:

Eu zic sa-ti mai repeti un pic,sa te uiti peste niste comentarii pentru specii, ia si tu o expresie frumoasa pe care s-o introduci intr-una dintre compuneri, doar asa, pentru impresia artistica, dar fa asta pana pe la ora 18-19. Apoi, relaxeaza-te.Citeste o carte, uita-te la un film, plimba-te si nu te mai gandi acolo.
Eu sincer, desi nu ma asteptam, n-am emotii mai deloc.Totusi,presimt ca maine dimineata voi avea.hee hee
Sa ai succes si sa te concentrezi!

| justme4yours explică:

Multumesc tuturor

| beautifulkiss a răspuns:

Buna mai repeta acum ce nu prea stii si de la 2-3 te relaxezi complet. Faci orice altceva numai sa nu te gandesti la examen. Daca o sa inveti toata ziua nu o sa mai fii concentrata si vei pierde mult din cauza asta.Si incearca sa nu iti fie frica pentru ca asa nu o sa te mai descurci cum trebuie.Ne-a zis doamna de romana sa invatam pana la 2 si pe urma facem orice altceva numai sa nu ne gandim la examen, iesim in parca etc.Succes mult la examen si relaxeaza-te.Numai bine

| PlasticMoon a răspuns:

Si eu am mari emotii in seara asta fa o plimbare pe afara si incearca sa ti eliberezi mintea e destul de bine inainte de examen.

| florincata a răspuns:

Da ia un calmant inainte de examen si o sa te linistesti