| NICKSOOO a întrebat:

Marinela se sarbatoreste tot la Sf. Maria, nu? Urgent!

Răspuns Câştigător
| cammm a răspuns:

DA
Dintre femeile care isi sarbatoresc onomastica la aceata data 1.392.607 poarta numele de Maria, 273.806 Mariana, 51.593 Marinela, iar 31.252 Mioara

16 răspunsuri:
| NICKSOOO explică:

Dar Marius?

| Adry05 a răspuns:

Da. Este un derivat care vine tot de la Maria. Deci, da.
La multi ani!

| Elena97M a răspuns:

Iti spun sigur ca da. :p Marinela este un derivat al numelui Maria. Deci si el se sarbatoreste la Sf. Maria.

| Iulian03 a răspuns:

DA.

| Flaviucu a răspuns:

Da, se sarbatoresc deasemenia si: Maria, Mariana, Marinela, Mariuca, Marioara, Maricica etc.

| BluishAngel a răspuns:

Bineinteles ca da. happy

| bObby123 a răspuns:

Da, tot maine se sarbatoreste si numele " Marinela "

| vnvrgvskjdv a răspuns:

Dar oare Marilena se sarbatoreste da Sf. Maria? Eu nu mi-am sarbatorin niciodata onomastica in aceasta zi.Fratele meu era tot timpul in centrul atentiei pentru ca era ziua lui de nastere asa ca toata lumea uita de onomastica mea.

| Adry05 a răspuns (pentru vnvrgvskjdv):

Cam da. Tot pe acolo e.

| vnvrgvskjdv a răspuns (pentru vnvrgvskjdv):

Pana si eu uitam de ealaughing

| TraficDeViSe a răspuns:

Da draga!

| Kassie a răspuns:

Eu cred că da: Maria->Marian->Marinela? Oricum, mâine este Adormirea Maicii Domnului şi nu e bine să spui la mulţi ani. Numai cu ocazia Naşterii sau Intrării în Biserica. Fundă?puppy dog eyes

| NICKSOOO explică (pentru Kassie):

Serios? Eu n-am auzit asa ceva

| Ally98 a răspuns:

Da:*

| yeli a răspuns:

Da eu asa stiu!