| AcoloUndeViselePleaca a întrebat:

Mda...asta-i ROMANIA!
M-a luat o durere in partea stanga in piept, nu mai puteam respira, merge sau exista fara sa ma doara, am decis ca e grav si sa merg la spital, cu toate ca nu puteam merge de durere si din cauza faptului ca mi se taia respiratia, am ales sa merg la spital, m-am incaltat, si m-am dus la spital sectia urgente, dupa 1 kilometru de mers simptomele erau de 10 ori mai grave, la urgente fiind, o doamna care era prea ocupata cu calculatoru nu ma baga in seama, abia puteam vorbi si incercam sa-i spun ce-i cu mine, iar ea zicea "STAI UMPIC" dupa 1minut "STAI UMPIC!". Dupa mi-a luat tensiunea din picioare si am cazut, bine ca am cazut pe un scaun cu rotile, m-a dus doamna asta amabila in camera de urgenta unde erau alti pacienti peacolo, numai stiu cum am ajuns pe un pat, dupa care iar am asteptat acolo 2-3 minute pana sa-mi conecteze cineva EKG-ul cred, niste fire la degete +niste ventuze. Mno, aveam 197 de batai pe minut si domnii de acolo nu se prea stresau, in timp ce eu credeam ca mor, era acolo o doctorita care era draguta si avea o voce calma care ma linistea, dar nu se putea ocupa de mine si cei 5 de pe langa in acelasi timp... asa ca am cazut pe mana celorlalti, no..acum, aud ceva de o injectie si ca trebuie sa fie in fund, ma durea undeva ca imi fac injectie, abia asteptam sa-mi faca ceva si sa nu mai stau in chinuri, dupa care aud o duduie ca-i zice alteia CA trebuie sa ma intoarca cu curu-n sus, la care aia zice "Ei si ce, sa o intorc eu? sa se intoarca singura " Eu ma uitam la mine ca nu pot face nimic, abia respiram, dar de miscat....ma uitam cum m-as putea intoarce, aveam peste 10 fire pe mine + ventuze, trebuiau scoase ca sa ma pot intoarce, ei bine, aia se uitau la mine si imi ziceau ca ce sa ma intorc ca pot happy.

Concluzia...: Daca nu poti sa te intorci de unu singur...du-te dracu si mori!

Răspuns Câştigător
| YourB0SS a răspuns:

Crede-ma am trecut si eu prin astea, am avut o boala ( de destepti ce erau doctorii nici ei nu stiau cum se numeste) dar daca nu ma tratam si a fost un chin aveam probleme cu inima si cu genunchi. Trebuie sa fac niste injectii foarte dureroase din 6 in 6 ore si ca sa nu mai imi faca atatea in fund deoarece dureau groaznic mi-au bagat o flexura ( desigur cand mi le faceau simteam ca-mi trece un cui prin mana, dar asta nu e important) stiu ca era o asistenta care vorbea putin mai frumos decat celelalte, deci daca injectiile se faceau din 6 in 6 ore normal ca se mai faceau si seara, desigur unii copiii mai dormeau si injectiile alea cum dureau groaznic, asistenta aia anormala zicea : " Nu-i treziti lasa-tii sa le fac asa ca nu simt nimic" a?! pe naiba ca i-a facut unei fetite in timp ce dormea sis -a speriat tipa de durere si i s-a rupt acul si i-a ramas infipt in fund, noroc ca eu ma trezeam mai usor si mama m-a trezit dar era cam printre ultimele zile si flexura aia arata sa se desprinda si chiar asa era acul ei iesise din vena si aia mega inteligenta zicea " N-are nimic" mi s-a umflat mana ziceai ca era o gogase de aia cu gaura-n mijloc, in inteligenta alia : "N-are nimic asa e normal", iar a doua zi pana ca si femeile care faceau curatenie si-au dat seama ca nu e bine si mi-a scos-o o alta asistenta cu putin mai mult scaun la cap. Si mama ( ceea ce eu n-as fi facut niciodata) in seara de dinaintea plecarii le-a loat cate-o cicocolata la desteptele alea sau cafea sau nu stiu eu ce. In ziua plecarii lom actele de externare s.a.m.d. pe la jumatea drumului ne dam seama ca desteptii aia nu le-au stampilat, ne intoarcem inapoi aia tot vina pe noi o dadeau cand chiar ei au zic ca putem pleca.
Chiar ai dreptate Asta-i Romania!

| AcoloUndeViselePleaca explică (pentru YourB0SS):

Mda si mie mi-au *** alea o vena cand am fost la spital, s-a facut gogoasa si toata lumea zicea ca e ok.m-a durut 1 saptamana dupa.toate pentru ca sa grabit ea sa imi ia sange, parca nu tot la fel era daca imi lua sange mai cu grija...cat despre injectii si durere, am facut si Moldamin, cum ai zis si tu, un cui, dar la mine era in cur, un cui in cur...prin picior si.oh doamne, mno big grin e bine ca suntem bine, sanatate!

| YourB0SS a răspuns (pentru AcoloUndeViselePleaca):

Fundalaughing?

5 răspunsuri:
| Mwha a răspuns:

O_O no comment.

| MadalynaOke a răspuns:

Concluzia e: scoate banu' daca vrei sa traiesti.

Acum 2 ani era hotarat un nebun sa ma opereze de apendicita straight face Degeaba! Aveam altceva si a trecut de la sine. Noroc ca am refuzat. Dobitoci! Doctorii ca lumea pleaca in afara. Profesorii sunt cam la fel. iti preda la scoala in asa maniera incat sa faci si meditatii cu ei. Dar popii se scalda in bani si lux in tara asta!
Imi pare rau de intamplarea ta. Eu in locul tau cred ca ii injuram de sa ma tina minte si faceam reclamatie la conducere, clar faceam razboi.

| Sayuri a răspuns:

Lol..imi pare foarte rau pentru tine... adica inteleg ca toti trecem prin momente grele, dar asta e nesimtire curata straight face. In locul tau ii injuram pe fata. Exact, no commenthappy