| qwertyuiopqq a întrebat:

Media generala pe un semestru se face astfel: se aduna mediile tuturor materiilor si se imparte la numarul lor? Se pune si Dirigentia?

Răspuns Câştigător
| Prunaru_Christian_1996 a răspuns:

Aduni toate materiile in afara de dirigentie...eu la dirigentie nu aveam note...deci le aduni pe toate si le imparti la numarul de discipline

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Katherine15 a răspuns:

Da, aduni toate notele si le imparti la nr. de materii. Daca se pune dirigentia? straight face. Da ce, tu ai note la dirigentie? rolling on the floor)

| qwertyuiopqq explică (pentru Katherine15):

N-ai inteles, n-am note la dirigentie. doar intrebam daca atunci cand inpart. inpart la 17 sau 18. ? Adica, daca iau dirigentia in calcul, lol?

| Katherine15 a răspuns (pentru qwertyuiopqq):

Pai din moment ce nu ai note la dirigentie, de ce ai impartii la 18? [de ce ai pune-o in calcul?]. '' Lol raised eyebrows ''