| vasy24 a întrebat:

Media mea de admitere la un liceu fiind 7.98,cu aceasta medie cred ca intru la economic media fiind 7, 46.
Dar eu vreau sa stiu daca dupa 1 an ma pot transfera la un alt liceu la profilul mate-info media fiind 8.24
As avea sanse sa intru acum aceste profil mate-info?
Funda si voturi.

3 răspunsuri:
| MâţaD a răspuns:

Nu stiu daca {,}conteaza foarte mult media de transferare cat daca mai sunt locuri in liceul respectiv.am o prietena care a vrut sa se transfere la un liceu la care vreau eu sa dau anul asta, cu media peste 9.50, insa nu aveau locuri libere!big grin

| DoarOana a răspuns:

Buna vasy24,
De intrat intri la liceul de economic. Si da, dupa 1 an te poti transfera la un alt liceu singura conditie fiind ca in respectivul an TU sa ai nota mai mare decat ultimul copil din clasa respectiva.

Te poti transfera si la mijlocul semestrului de la o sectie la alta atata timp cat cunosti pe cine trebuie. (ca o paranteza adaug faptul ca si daca nu sunt locuri poti sa te transferi daca ai pile mari)

Daca nu ai inteles treaba cu "media mai mare decat al ultimului elev din clasa" sa poti sa dai un raspuns aici pentru ca de obicei imi verific raspunsurile si am sa mai explic.
Pa, pa

| DeepEyesClaudia a răspuns:

Ca sa te poti transfera trebuie sa:

1) fie locuri la clasa respectiva (dar nu asta e problema cea mai mare)

2) sa ai media din clasa a noua cel putin egala cu media ultimului intrat la clasa respectiva.