| wizard_cristi a întrebat:

Meditatiile sunt legale? Mai exact, daca nu esti profesor dar ai urmat o facultate de limbi straine, poti sa dai meditatii la engleza? Stiam ca au dat o lege prin care reduca fenomenul.

Răspuns Câştigător
| AlinaBulina a răspuns:

Astea sunt doua intrebari diferite. happy Meditatiile sunt legale atata vreme cat profesorii declara veniturile la Fisc. Si, teoretic, avand in vedere ca "meditator" nu e in nomenclatorul de meserii, banuiesc ca nu trebuie sa fi intrunit anume criterii ca sa faci chestia asta - trebuie doar sa te accepte parintele. tongue Legea se refera la venituri doar, din cate stiu eu.

1 răspuns:
| 1942 a răspuns:

Sigur ca poti medita la engleza. Nu are nici o legatura cu legea, daca exista vreo lege. Daca persoana pe care o meditezi nu te reclama pentru venituri ilicite, nu ai nici o problema.