| LanguageMaster a întrebat:

Merită să faci 2 facultăți?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Depinde,unii fac si 3 si tot prosti sunt.
Daca te ajuta in cariera da, daca nu nu merita sa le umflam burtile la profesori si decani cu bani, ca e foarte greu sa fii la buget sau bursa in ambele parti, desi unii sunt capabili si de asta, dar m-a luat cel mai rau scenariu.

| zurick a răspuns (pentru Simpatic):

Să fii capabil de asta e illegal.
O singură facultate o poți face la buget la fel și cu bursa. Însemnând 3 ani de buget cumulați, de exemplu poți face 2 ani la buget la o facultate și unul la alta etc. La fel e masterul.
Dacă termini integral la buget, doar la taxă poți fi.

| Frank51 a răspuns:

Dacă a doua îți servește într-un scop precis da.

| Apokales a răspuns:

Daca amandoua sunt fantoma, atunci merita sa faci una singura care iti ofera un job bun.

| NunuNini a răspuns:

Decat doua facultati, mai bine master si specializare in continuare la prima.

| Goddessss a răspuns:

Ii ca si cum ai spune, merita sa mănânc un mar rosu, dacă am doua verzi?
depinde, poți sa ai 2 facultăți sa nu faci nimic cu ele, poți avea una, dar sa faci ceva cu ea, poți sa le ai pe amândouă si sa faci ceva cu ele.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Depinde de facultati. Daca esti pasionat de ambele atunci da. Daca le faci doar ca sa te lauzi cu 2 diplome atunci nu.

| Gusticel a răspuns:

Merita daca chiar ai nevoie de ele, te pasioneaza si o sa si profesezi in domeniile studiate.

Nu merita daca le faci doar ca sa ai doua diplome si sa fii tu mai cu mot. Asa doar te complici si pierzi timp aiurea. Decat sa faci doua facultati mai bine faci o facultate si un master.