| silviu20 a întrebat:

Mie semestru trecut mi-a iesit media 6 la matematica, sa zicem ca pe al doilea o sa-mi iasa 2-3 si o sa raman corigent, asa, am dat corigenta am trecut, simi iesa media generala 7, 80 dau examenele la romana si mate sa zicem ca o sa-mi iasa 7 20 dar eu am ramas corigent in a opta sa zicem ca din 7 20 cat mi-a iesit mie o sa-mi scada ca am ramas corigent la un obiect de ex din 7 20 sa-mi scada un punct la 6 20 spuneti-mi si mie dacai asa funda

4 răspunsuri:
| Nelutsa a răspuns:

DA! ai ramas corigent asa se intampla!

| silviu20 explică:

Mai oamenilor mersi unii dintre voi ati inteles dar eu sa zicem euis in a8a acu am ramas corigent in a 5a sa zicem o sa-mi scada din medie la sfarsit pe baza corigentei din 7 sa ma duca la 6 ziceti-mi din surse sigure va rog

| alexutza2 a răspuns:

Daca esti corigent la o materie nu poti sa dai examenele pana nu treci la respectiva materie. Adica daca tu ramai corigent la matematica anul acesta la matematica nu o sa dai examenele in iunie sau cand se dau si o sa le dai dupa ce dai corigenta si o iei.

| Emiiii a răspuns:

N-are de ce sa-ti scada 1 punct! Daca ai trecut examenul ala nu mai are de sa iti scada big grin