| bogdan929 a întrebat:

Salut am si eu o problema, am ramas corigent la romana pe al ii semestru am trecut pe primul iar pe al doilea ma ramas, acum nelamurirea mea este ca daca dau corigenta la romana mai dau si eu Evaluare Nationala?
P.S:Sunt clasa a viii-a
Sa zicem ca dau corigenta apoi ma inscriu la liceele la care mai raman locuri adica ma repartiteaza calculatorul la un liceu sau imi aleg unu din care au ramas libere?

Răspuns Câştigător
| ALL4ONEpuK a răspuns:

Salut, depinde:
Daca ai media 6 pe primul semestru si media 4 pe al 2-Lea iti iasa media si nu ramai corigent. Deci trebuie sa ai ceva de genu asta. Intelegi tu.
Dar daca ramai corigent, atunci dai corigenta in vara, dar nu mai dai examenele si te repartizeaza ei la un liceu anume, dar poate dupa primul sem, sau an te poti transfera tu la alt liceu, depinde de note, medie parca etc.
Success.